Näitan 1–12 tulemust 15-st

Oliiviõli kasulikkus toiduainena tarbides on arvatavasti kõigil teada. Kui toituda tervislikult on tulemuseks kena nahk ning säravad juuksed. Oliiviõli võib määrida nii nahale kui ka juustesse ning mõlema väljanägemine paraneb silmnähtavalt. Püsiva kena välimuse saavutamiseks on siiski soovitav tarbida oliiviõli toiduainena ning kaasa aidata kvaliteetsete kosmeetikatoodetega, mida me ka ise kodus kasutatavast oliiviõlist mõne lihtsa võttega valmistada saame!

Kandes oliiviõli nahale ei ole meil võimalik keha süsteemselt toita ei vitamiinide, antioksüdantide või polüfenoolidega. Küll aga saame selle abil naha olukordaa parandada, hoida ja kaitsta.

Seebid mida pakume on pärit Sitsiiliast. Valmistatud 100% naturaalsest extra virgin oliiviõlist. Seepidele on lisandiks teisi kuulsaid vulkaanisaarel leiduvaid ühendeid nagu väävel, laavatolm, kaltsiumkarbonaat, tsitruseliste eeterlikud õlid ja mandliõli. Seebid on valminud käsitööna väikeses, kuid suure kogemusega ettevõttes.

Kuidas saadake oliiviõlist seep ja miks on see hea naha hoolduses?

Oliiviõli sisaldab 97-99% ulatuses rasvu (glütserool + 3 rasvhapet = triglütseriidid) ja 1-3% muid erinevaid ühendeid (kokku ca 220), mis mängivad olulist rolli õli biokeemilises toimes.

Oliiviõlis leiduvateks rasvhapeteks on oleiinhape, palmitiinhapet, steariinhapet, linoolhapet ja alfa- linoleenhape. Lisades oliiviõlile aluselist ainet NaOH (rahvakeeli seebikivi) saame naatriumolevaadi (oleiinhape + naatrium) ning reaktsiooni käigus tekib rasvhapetest vabanenud glütseroolist vaba taime glütserool.

Tekkinud naatriumolevaat ongi seep, mis peseb. Samasse seebimassi aga satuvad ka oliiviõlis leiduvad mitte seebistuvad ühendid nagu steroolid, vitamiin E, karotenoidid ja skvaleen ning paljud antibakteriaalset ja antoksüdantset toimet omavad fenoolsed ühendid. Kõik need mitte seebistuvad ühendid aitavad kaasa naha niisutamisele, selle elastse ja noorena hoidmisele.

Skvaleen on oma olemuselt triterpeen ehk siis üks polüfenoolne ühend, mida leidub oliiviõlis. Lisaks headele antioksüdantsetele omadustele aitab ta moodustda nahale kerge hüdrolipiidse kihi, mis aitab nahka niiskena hoida. Head antioksüdantsed ja niisutavad omadused teevad skvaleeni sisaldavad tooted väga heaks kasutamiseks peale pikka päikese käes viibimist. Aitab kahjutuks teha vabu radikaale ning niisutada nahka.

Õlis leiduv vitamiin E on oluline kollageni sünteesis, kuid nahale määrides on E vitamiini toime eelkõige UV kiirguse toimel tekkinud vabade radikalide sidumine ning seega rakukahjustuse tekkimise vältimine.

Fütosteroolid (kampesterool, stigmasterool) on olulised komponenid rakumembraanides. Neil on väga head emulgeerivad omadused, aidates nahal hüdrolipiidset kihti tekitda ja hoida.